Şanlıurfa, TÜBİTAK Projelerinde zirvede!

0
168

2020 yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sonuçları açıklandı. Şanlıurfa, 297 projeyle üçüncü sırada yer aldı. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, “Değerli arkadaşlar Allah’a hamdolsun 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kabul edilen proje sayılarında İstanbul ve Ankara’dan sonra 3. il olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

2020 yılı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı Sonuçları açıklandı. Değerlendirme neticesinde 81 ilde yer alan 6 bin 511 okulda yüz binlerce ortaokul ve lise öğrencinin hazırlamış olduğu projeler destek almaya hak kazandı. Proje başvurularında bu yıl üstün bir başarı gösteren Şanlıurfa 297 projeyle İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü il oldu.  İstanbul 700 projeyle ilk sırada yer alırken, Ankara 456 projeyle bu ili takip etti. Projelerin desteklenmeye hak kazanması sıralamasında Tunceli 11, Sinop 10, Ardahan ise 9 projeyle son üç sırada yer aldı.

ŞANLIURFA’NIN TÜM İLÇELERİNDE PROJE VAR!

Şanlıurfa merkez ve ilçelerindeki pek çok okulun projesi destek almaya hak kazanırken İlgi Okullarından da üç proje kabul edildi. TÜBİTAK tarafından kabul edilen projeler için her okula ortalama 6 bin TL destek verilecek.