Vefa Sosyal Destek Grubu’nun Gizli Kahramanları İmamlar

0
8

Bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Türkiye’yi de etkisi altına almış, salgınla mücadelede devlet millet el ele vererek bu süreci atlatmak için fedakarca çaba sarf etmeye devam ediyor.

Viranşehir’de din görevlileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan kronik hastalığı bulunanlar, engelliler, 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gönüllülük esasıyla alanda hizmet veriyor.

Viranşehir’de imam, müezzin ve Müftülük personelinden oluşan ekipler, Kaymakamlık bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmalarına gönüllü destek sunuyor.

YARDIM KOLİLERİNİ, 1000’ER LİRALIK SOSYAL YARDIMLARI, EMEKLİ MAAŞLARINI ULAŞTIRIYORLAR

Görevli oldukları camilerde gerekli temizlik ve bakımı yapan din görevlileri alanda da aktif faaliyet yürüterek, belirlenen ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalıp, hazırlanan yardım kolilerini, 1000’er liralık sosyal yardımları, emekli maaşlarını ulaştırıyor.

VATANDAŞLARIN ZEKATI İLE YARDIMLARINI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORLAR

Viranşehir İlçe Müftü Vekili Şehmus Aslan hafta sonları da dahil 12 saat boyunca mesaide olduklarını kaydetti. Dışarı çıkması kısıtlanan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için imam, müezzin ve Müftülük personelinin fedakarca sahada olduğunu belirten Müftü Şehmus Aslan: Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında 1000 TL sosyal yardım alan vatandaşlar ile evden çıkması kısıtlanan 65 yaşüstü ve kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde kapı kapı dolaşarak dağıttık. Bunun yanında zekatını ve gıda yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenlere Diyanet Vakfımız aracılığı ile zekat ve gıda yardımlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz.” İfadelerini kullandı.

İMAMLARIMIZ KENDİ MAAŞLARINDAN GIDA YARDIMI YAPIYOR

Sürecin işleyebilmesi için imamların gönüllülük esası ile Vefa Sosyal Destek Grubu içinde fedakarca çalıştıklarını belirten İlçe Müftüsü Şehmus Aslan birçok imamın kendi maaşından ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımında bulunduğu kaydetti. İmamlarca yapılan yardımların hiçbir suretle paylaşılmadığını söyleyen Müftü Aslan fedakarca sahada çalışan bütün imam müezzin ve Müftülük çalışanlarına teşekkür etti.