Vekil Özşavlı’dan Müjde: Ceylanpınar’a Yeni Gümrük Kapısı Açılacak

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Ceylanpınar’a yeni gümrük kapısı açılacağı müjdesini verdi. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Ceylanpınar ilçesini ziyaret etti.
0
627

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Ceylanpınar’a yeni gümrük kapısı açılacağı müjdesini verdi. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Ceylanpınar ilçesini ziyaret etti. Ceylanpınar ziyaretinde Vekil Özşavlı’ya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Büyükşehir Belediyesi Daire Müdürleri, Ak Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Halid Şimşek Viranşehir ve Ceylanpınar İlçe Belediye Encümenleri eşlik etti.

SINIR KAPISI VİRANŞEHİR VE CEYLANPINAR EKONOMİSİNİ CANLANDIRACAK

Kurulacak yeni sınır kapısında incelemelerde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı Suriye’ye Ceylanpınar’dan açılacak sınır kapısının hem Ceylanpınar hem de Viranşehir’in ekonomilerini olumlu yönde etkileyeceğini belirterek: “ Suriye’ye açılacak sınır kapısı Ceylanpınar ve Viranşehir İlçelerimizin ticaretine önemli katkıları olacaktır. Ceylanpınar’ın karşısındaki Rasulayn şuan Suriye halkının kurduğu mahalli bir meclis tarafından yönetiliyor. Savaşlar ilelebet sürmez. Bölgemize barışın hakim olması ile her iki ilçemizin ticaret hacmi inanılmaz seviyelere çıkacaktır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgemizde umut verici gelişmeler yaşıyoruz. Ceylanpınar Organize Sanayi Bölgesini kurmak için çalışmalarımız devam ediyor. İlçelerimizi üreterek kalkındırabilir ve ayağa kaldırabiliriz. Suriye Ortadoğu’ya açılan bir kapıdır. İnşallah gelecek umut verici gelişmelere gebedir. Bizler de bu gelişmelere ayak uydurarak Ortadoğu pazarında yerimizi almak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

CEYLANPINAR BELEDİYESİ ve AK PARTİ CEYLANPINAR İLÇE BAŞKANLIKLARINA ZİYARET

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve beraberlerindeki heyet daha sonra Ceylanpınar Belediyesini ziyaret etti. Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ile görüşen heyet Ceylanpınar’da yapılması planlanan projeler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Vekil Özşavlı ve Başkan Beyazgül, Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek vatandaşların taleplerini aldı.