Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci’den Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’i geride bıraktığımız şu günde Ramazan Bayramına erişmiş bulunmaktayız. Koronavirüs salgının gölgesinde geçen Ramazan ayında halkımızın birlik ve beraberliğini artıran toplu iftar ve teravih namazlarını eda edememekle birlikte zor zamanlarda kenetlenmenin örnek tablolarını milletçe sergiledik.
0
259

Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci Ramazan Bayramı dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Dereci mesajında şu ifadelere yer verdi: “Rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’i geride bıraktığımız şu günde Ramazan Bayramına erişmiş bulunmaktayız. Koronavirüs salgının gölgesinde geçen Ramazan ayında halkımızın birlik ve beraberliğini artıran toplu iftar ve teravih namazlarını eda edememekle birlikte zor zamanlarda kenetlenmenin örnek tablolarını milletçe sergiledik. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız sahada vatandaşlarımızın her zaman yanında ve hizmetinde oldu. Birçok mesai arkadaşımız ve sivil toplum örgütümüz bu örgütlenmede gönüllü olarak görev aldı. Dünyayı saran ve ülkemizi etkileyen salgında birbirimize daha fazla kenetlenerek birlik ve kardeşlik atmosferi içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştık ulaşmaya devam ediyoruz.

Ramazan ayını tüm bereketi ile yaşadığımız şu günlerde bayramı fırsat bilerek dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Toplumumuz hoşgörü ve uzlaşmayı benimsemektedir. Öfke ve şiddetle çözülmeye çalışılan sorunlar içinden çıkılamaz hale gelir. Örf ve adetlerimiz bizlere öfkeyi değil uzlaşmayı, nefreti değil sevgiyi aşılamaktadır. Bayramı bu hasletleri ihya için bir fırsat olarak telakki etmeli kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeliyiz.

Bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa ve ülkemize sağlık, huzur ve bereket getirmesini diler; sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle bayramınızı en içten duygularımla kutlarım.”